FIRST RACE Winner Storming 16-1
JOCKEY Oneil Mullings
TRAINER Ryan Darby
DISTANCE 4 furlongs 800 metres
MARGINS 3 1/4 by 2 1/2
SPLITS 23.4 FINAL TIME 50.0
========================================================================================
SECOND RACE Winner Thalita 1-2
JOCKEY Anthony Thomas
TRAINER Jason DaCosta
DISTANCE 5 furlongs round
MARGINS 7 3/4 by 9
SPLITS 23.3 x 46.4 FINAL TIME 1:00.2
========================================================================================
THIRD RACE Winner Secret Emperor 1-1
JOCKEY Shane Ellis
TRAINER Carl Anderson
DISTANCE 7 1/2 furlongs 1,500 metres
MARGINS 2 1/2 by 7 1/2
SPLITS 24.1 x 48.0 x 1:12.4 FINAL TIME 1:34.4
========================================================================================
FOURTH RACE Winner Buzz Assault 7-2
JOCKEY Odeen Edwards
TRAINER Patrick Smellie
DISTANCE 6 1/2 furlongs 1,300 metres
MARGINS 2 1/4 by 3 1/2
SPLITS 24.1 x 48.2 x 1:14.3 FINAL TIME 1:23.3
========================================================================================
FIFTH RACE Winner Unruly Boss 4-1
JOCKEY Aaron Chatrie
TRAINER Errol Subratie
DISTANCE 5 furlongs straight 1,000 metres
MARGINS 3 by a short head
SPLITS 23.1 x 46.3 FINAL TIME 1:00.2
========================================================================================
SIXTH RACE Winner Lazer Light 7-2
JOCKEY Roger Hewitt
TRAINER Steven Todd
DISTANCE 7 furlongs 1,400 metres
MARGINS 11 1/2 by 1 1/4
SPLITS 24.2 x 48.1 x 1:14 1 FINAL TIME 1:29.3
========================================================================================
SEVENTH RACE Winner Madelyn's Sunshine 1-1
JOCKEY Anthony Thomas
TRAINER Jason DaCosta second winner on the day
DISTANCE 5 furlongs round 1,000 metres
MARGINS 3 1/2 by 1 1/4
SPLITS 22.3 x 45.3 FINAL TIME 59.3
========================================================================================
EIGHTH RACE Winner Thalos 3-5
JOCKEY Shane Ellis second winner on the day
TRAINER Anthony Nunes
DISTANCE 5 furlongs straight 1,000 metres
MARGINS 5 by 2 1/4
SPLITS 22.4 x 46.0 FINAL TIME 1:00.2
========================================================================================
NINTH RACE Winner I Am Fred 8-1
JOCKEY Christopher Mamdeen
TRAINER Jason DaCosta third winner on the day
DISTANCE 6 furlongs 1,200 metres
MARGINS A short head by 6 1/2
SPLITS 22.0 x 45.0 FINAL TIME 1:11.3
========================================================================================
TENTH RACE Winner Bern Notice 8-5
JOCKEY Tevin Foster
TRAINER Anthony Nunes second winner on the day
DISTANCE 7 1/2 furlongs 1,500 metres
MARGINS 14 by a neck
SPLITS 24.0 x 47.0 x 1:12.0 FINAL TIME 1:33.0